کد خبر 95387

اوپک پلاس به دلیل ریزش تقاضای نفت در بازار خواستار تمدید کاهش تولید نفت شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از راشاتودی، سه منبع آگاه در اوپک پلاس به رویترز خبر دادند که در ماه آگوست میزان التزام این گروه به توافق کاهش تولید آنها به ۱۰۱ درصد رسیده است.

از روز چهارشنبه اوپک پلاس دیدار دو روزه خود برای بررسی تحولات اخیر در بازارهای نفت را آغاز کرده بود.

هیأت فنی اوپک روز عصر چهارشنبه دیدار کردند در حالی که کمیته مشترک نظارت وزیران اوپک پلاس که ریاست مشترک آن به عهده وزیران انرژی روسیه و عربستان بود، روز پنج‌شنبه برای ارزیابی پایبندی اعضا به توافق دیدار کردند.

اوپک پلاس به کشورهایی نظیر عراق که از کاهش تولیدی که به عهده آنها بود عقب مانده بودند تا پایان سپتامبر مهلت داد تا سهم کاهش تولید خود را اجرایی کنند. به این ترتیب تولید مازاد آنها در می و ژوئن و جولای جبران خواهد شد.

این در حالی است که طبق گفته وزیر نفت سابق عراق، ابراهیم بحر العلوم، در ۲ سال آینده عراق ۵۰ میلیارد دلار به علت توافق کاهش تولید اوپک پلاس ضرر خواهد کرد.

علی رغم اینکه در کل اوپک پلاس ۱۰۱ درصد از کاهش تولید خود در ماه آگوست را اجرایی کرده بود اما گویا مشارکت همه در این گروه یکسان نبوده و اعضایی مانند امارات متحده عربی تنها ۱۰ درصد از سهم کاهش تولید خود را انجام داده بودند.

عبدالعزیر بن سلمان، وزیر انرژی سعودی، گفت: استفاده از تاکتیک‌های مختلف توسط اعضای گروه برای تولید مازاد و مخفی کردن میزان واقعی تولید همیشه ناموفق بوده و تنها باعث خدشه‌دار شدن خوش‌نامی گروه شده است./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها