کد خبر 95352

در بیانیه‌ای

معدن سنگ‌آهن واله برزیل اعلام کرد قصد دارد در پاسخ به تقاضای قدرتمند چین ظرفیت تولید اسمی خود را به بازه زمانی کوتاه‌مدت به 400 میلیون تن در سال برساند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معدن واله برزیل که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سنگ‌آهن در جهان به شمار می‌رود در بیانیه‌ای برنامه تولیدی خود را برای کوتاه‌مدت و بلندمدت اعلام کرد.

طبق این بیانیه واله قصد دارد که در آینده نزدیک ظرفیت اسمی تولید خود را به 400 میلیون تن در سال برساند و در بازه زمانی بلندمدت نیز آن را به 450 میلیون تن برساند.

طبق بررسی کارشناسان بازار فلزات ظرفیت اسمی تولید کنونی واله برزیل 318 میلیون تن در سال است. واله پیش از این هدف تولید 400 میلیون تن در سال را برای سال 2019 تعیین کرده بود اما به دلیل ریزش معدن شعبه «برومادینهو» در ژانویه 2019 این برنامه به تعویق افتاد. در نتیجه این ریزش که نتایج آن در ژانویه امسال اعلام شد طبق گفته رئیس معدن واله 260 نفر جان خود را از دست دادند و 11 نفر نیز مفقود شدند و خسارات مالی زیادی به این معدن وارد شد.

واله اعلام کرده است که دلیل افزایش ظرفیت اسمی تولید تقاضای قدرتمند چین برای سنگ‌آهن در سال‌های آینده در نتیجه طرح‌های زیرساختی دولت این کشور است که افزایش تقاضای سنگ‌آهن را در پی دارد.  

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها