کد خبر 95347

در گزارشی

گلدمن ساکس در گزارشی پیش‌بینی قبلی خود از قیمت سنگ‌آهن CFR را اصلاح کرد و آن را از 80 دلار در هر تن به 105 دلار افزایش داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس پیش‌بینی قبلی خود از قیمت سنگ‌آهن تحویل مقصد را افزایش داد. طبق گزارش این بانک قیمت هر تن سنگ آهن در سه ماهه چهارم سال 25 دلار در هر تن در قالب CFR افزایش خواهد یافت و به هر تن 105 دلار می‌رسد. این در حالی است که در گزارش قبلی گلدمن ساکس قیمت هر تن سنگ‌آهن CFR به میزان 80 دلار در هر تن اعلام شده بود.

با وجود افزایش قیمت در گزارش گلدمن ساکس اما این بانک سرمایه‌گذاری همچنان بر این عقیده است که در بلندمدت قیمت سنگ‌آهن کاهش خواهد یافت اما قیمت آن در میان‌مدت صعودی خواهد بود.

گلدمن ساکس پیش‌بینی قیمت سنگ آهن در سال 2021 و 2022 را نیز تغییر داد. قیمت سنگ‌آهن در سال 2021 از 80 دلار در هر تن به 90 دلار افزایش یافت و در سال 2022 نیز از 70 دلار به 75 دلار در هر تن تغییر یافت.

قیمت مواد اولیه تولید فولاد اکنون به بالاترین حد خود در شش و نیم سال اخیر رسیده است که مهمترین دلیل آن افزایش تقاضای چین  و کاهش عرضه توسط معدن واله برزیل است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها