کد خبر 95342

اخبار بازارهای سهام جهان - اروپا

بورس‌های اروپا در معاملات صبح امروز پنجشنبه در واکنش به تصمیم فدرال رزرو آمریکا منفی شدند و این در حالی است که موارد ابتلا به ویروس کرونا دوباره در اروپا در حال صعود است و نگرانی مقامات اروپایی را برانگیخته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بورس‌های اروپایی در جلسه صبح امروز معاملات سهام به خروجی جلسه فدرال رزرو آمریکا که دیروز برگزار شد و امروز نیز پیگیری خواهد شد، واکنش منفی نشان دادند و امروز را سراسر قرمز آغاز کردند.

کمیته بازار آزاد فدرال رزرو دیروز اعلام کرد نرخ بهره تا سال 2023 نزدیک به صفر خواهند ماند تا زمانی که نرخ تورم به هدف مورد نظر یعنی 2 درصد و بالاتر دست یابد و وضعیت اشتغال بهبود یابد. این تصمیم کمیته بازار آزاد ریکاوری اقتصاد آمریکا را کند ارزیابی می‌کند.

در همین راستا بورس فرانکفورت واکنش منفی نشان داد و شاخص دکس تا این ساعت از بازار افت نزدیک به یک درصدی را تجربه کرده است. فوتسی لندن که خود با بحران پسابریگزیت دست و پنجه نرم می‌کند در واکنش به خروجی جلسه فدرال رزرو تاکنون 0/7 درصد افت داشته و کک فرانسه همراستا با سایر شاخص‌ها بیش از 0/8 درصد کاهش یافته است. یورواستاکس نیز 0/9 درصد منفی را بر روی تابلو نشان می‌دهد.

این وضعیت در بورس‌های اروپایی در ادامه قرمزپوش شدن روند بورس‌های آسیایی و آمریکایی اتفاق افتاد چرا که بازارهای سهام سایر نقاط جهان واکنشی منفی نسبت به خروجی جلسه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو نشان دادند. این جلسه فدرال رزرو که امروز به پایان می‌رسد آخرین جلسه قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا محسوب می‌شود.

از طرف دیگر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در اروپا نگرانی مقامات اتحادیه را برانگیخته است و در برخی از کشورها موارد ابتلا رکورد زده است. دو کشور اسپانیا و فرانسه در حال حاضر با روند صعودی ابتلا به ویروس کرونا مواجه شده‌اند و تصمیم دارند که در برخی از مناطق محدودیت‌های قرنطینه‌ای را وضع کنند.

 

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها