کد خبر 95328

اخبار قیمت نفت

قیمت نفت که در نتیجه کاهش شدید میزان ذخایر آمریکا و همچنین توقف 25 درصد تولید نفت آمریکا به دلیل طوفان سالی افزایش یافته بود امروز در معاملات بازار آسیا دوباره افت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت نفت که دو روز متوالی را در روندی صعودی قرار گرفته بود در معاملات امروز بازارهای آسیایی با افت قیمتی مواجه شد.

نفت سبک آمریکا در حال حاضر با کاهش 1.30 درصدی دوباره زیر 40 دلار در هر بشکه افت کرد و نفت برنت نیز که تا ساعاتی بالای 42 دلار در هر بشکه قرار گرفته بود دوباره با افت 1.18 درصدی اکنون 41 دلار و 70 سنت در هر بشکه معامله می‌شود.

اعلام میزان ذخایر آمریکا توسط مؤسسه اطلاعات انرژی آمریکا عامل اصلی در صعود قیمت نفت بود. مؤسسه اطلاعات انرژی آمریکا از کاهش بیش از 4 میلیون بشکه‌ای ذخایر نفت آمریکا خبر داد در حالی که اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند میزان ذخایر نفت بالای یک میلیون بشکه افزایش خواهد یافت.

از طرف دیگر طوفان سالی در خلیج مکزیک نیز عاملی برای افزایش قیمت نفت بود چرا که حدود 25 درصد تولید آمریکا به دلیل طوفان که شامل 500 هزار بشکه در روز می‌شود متوقف شد. این عامل به همراه کاهش ذخایر آمریکا مهمترین عوامل افزایش قیمت نفت در روزهای اخیر بودند. اما کاهش تقاضا در نتیجه شیوع ویروس کرونا همچنان عامل قدرتمندی برای جلوگیری از افزایش بیشتر قیمت نفت در سال 2020 محسوب می‌شود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها