کد خبر 95326

در جلسه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو

کمیته بازار آزاد فدرال رزرو دیروز اعلام کرد نرخ بهره آمریکا به دلیل تورم پایین تا سال 2023 تغییر نمی‌کند و موضع فدرال رزرو در این‌باره «استوار» است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، اولین روز از جلسه دو روزه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا دیروز برگزار شد و در این جلسه کمیته بازار آزاد مطابق با پیش‌بینی‌های کارشناسان و تحلیل‌گران اعلام کرد نرخ بهره آمریکا تا سال 2023 تغییر نخواهد کرد.

جی پاول همچنین در این جلسه که آخرین جلسه قبل از انتخابات آمریکا محسوب می‌شود اعلام کرد فکر نمی‌کند نرخ تورم تا آن زمان یعنی سال 2023 تغییر چندانی به خود ببیند.

بازار سهام آمریکا در ابتدا بیانیه کمیته بازار آزاد را به عنوان سیگنال مثبت به بازارها ارزیابی کرد و روندی صعودی را پی گرفت اما در سخنرانی جی پاول در برابر رسانه‌ها پاول اعلام کرد موضع فدرال رزرو در این باره «مستحکم» است و به همین دلیل بازارها سبزپوشی اولیه خود را از دست دادند.

فدرال رزرو آمریکا در جلسه دیشب خود همچنین پیش‌بینی کرده است نرخ تورم در آمریکا تا حداقل سال 2022 زیر 2 درصد خواهد بود و همین امر سینگالی نسبتا منفی را به بازارها روانه کرد و شاخص‌های آمریکایی صعود اولیه خود را از دست دادند.

حدود یک ماه پیش بود که جی پاول در سخنرانی خود از تغییر عمده در سیاست‌های عمده در پولی فدرال رزرو خبر داد و گفت این نهاد اجازه خواهد داد در صورت لزوم نرخ تورم تا مدتی بالای 2 درصد حرکت کند و این هدف‌گذاری تبدیل به یک نرخ تورم میانگین شود.

در حالی که بسیاری از سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران نسبت به پایین بودن نرخ تورم ابراز نگرانی نگرانی می‌کنند فدرال رزرو اما از نرخ تورم صفر نگران است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها