کد خبر 95298

اخبار بازارهای سهام جهان - اروپا

شاخص‌های اروپایی در آستانه جلسه دو روزه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا کار خود را با چاشنی احتیاط آغاز کرده‌اند اما با این حال شاخص یورواستاکس تا این لحظه از بازار نزدیک به نیم درصد رشد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام اروپا در آستانه جلسه دور روزه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا روز را با چاشنی احتیط سرمایه‌گذاران آغاز کرد.

تا این لحظه از بازار شاخص دکس آلمان 0/1 درصد افزایش یافته است و فوتسی لندن نیز افت 0/1 درصدی را ثبت کرده است. کک فرانسه نیز 0/1 درصد افزایش یافته اما شاخص بورس ایتالیا کاهشی به میزان 0/1 درصد را تا این لحظه ثبت کرده است. اما شاخص یووراستاکس که میانگین نوسانات شاخص‌های اروپایی را اندازه‌گیری می‌کند تا این لحظه 0/4 درصد افزایش یافته است.

در میان صنایع اروپایی شرکت‌های خرده‌فروشی با 1.7 درصد افزایش تاکنون بهترین عملکرد را در بازار سهام داشته‌اند.

سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر خروجی جلسه دو روزه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو هستند. این جلسه اولین جلسه کمیته بعد از اعلام تغییر سیاست‌های فدرال رزرو توسط جی پاول است. این سیاست نرخ بهره را برای مدت طولانی‌ترین در سطح نزدیک به صفر نگهداری خواهد کرد.

رشد اقتصادی سه ماهه سوم ایالات متحده نیز در این جلسه اعلام خواهد شد و از طرف دیگر این جلسه آخرین جلسه فدرال رزرو قبل از انتخابات آمریکا محسوب می‌شود.

شاخص‌های آتی آمریکا نیز روز را با قرار گرفتن در محدوده مثبت آغاز کرده‌اند و شاخص داوجونز فیوچرز تاکنون رشد 100 واحدی را در ساعات ابتدایی بازار ترجربه کرده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها