کد خبر 95297

سازمان توسعه و همکاری اقتصادی گزارش داد

سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در پیش‌بینی جدید خود اعلام کرد رشد اقتصادی جهان در سال 2020 حدود 4.5 درصد کاهش خواهد یافت که نسبت به پیش‌بینی ماه ژوئن بهبود یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در گزارشی روز چهارشنبه اعلام کرد رشد اقتصادی جهان در سال 2020 حدود 4.5 درصد کاهش خواهد یافت و این در حالی است که این سازمان در گزارش ماه ژوئن خود خبر از کاهش 6 درصدی رشد اقتصاد جهانی داده بود.

این سازمان در گزارش خود همچنین اعلام کرد تولید جهانی کمتر از انتظارات کاهش خواهد یافت اما همچنان این میزان کاهش در تاریخ بی‌سابقه است.

سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در ادامه گزارش خود نوشت رشد اقتصادی در سال 2021 رشد 5 درصدی را تجربه خواهد کرد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا وضعیت اقتصاد جهانی همچنان بی‌ثبات است.

چین، ایالات متحده و حوزه یورو در پیش‌بینی امروز این سازمان نسبت به پیش‌بینی ماه ژوئن عملکرد بهتری دارند. اما رشد اقتصادی هند، مکزیک و آفریقای جنوبی نسبت به گزارش ماه ژوئن بدتر شده است.

چین در سال 2020 در میان کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی تنها کشوری است که رشد اقتصادی  را تجربه خواهد کرد و میزان رشد اقتصادی این کشور 1.8 درصد خواهد بود، اما در عوض اقتصاد ایالات متحده 3.8 درصد کوچکتر خواهد شد و حوزه یورو نیز افت 7.9 درصدی خواهد داشت.

کشورهایی از قبیل هند، آرژانتین، انگلستان، آفریقای جنوبی و مکزیک کاهش رشد اقتصادی بیش از 10 درصد را تجربه خواهند کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها