کد خبر 95267

مرکز ملی آمار چین گزارش داد

آمارها از تولید محصولات فولادی چین حکایت از این دارد که تولید این محصولات از جمله فولاد خام، گرم و محصولات تمام‌شده فولادی در ماه آگوست به رکورد جدیدی دست یافته اما طی ده روز اول سپتامبر تولید فولاد در چین با کاهش روزانه مواجه شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، طبق گزارش مرکز ملی آمار چین تولید فولاد خام، فلز گرم و همچنین محصولات تمام‌شده فولادی کارخانجات چین در ماه آگوست رکورد جدیدی را ثبت کرد.

طبق گزارش این مرکز کارخانجات چینی در ماه آگوست 94 میلیون و 850 هزار تن فولاد خام تولید کرده که 8.4 درصد نسبت آگوست سال گذشته و 1.6 درصد از ماه جولای بیشتر است.

همچنین تولید فلز گرم در چین به 78 میلیون و 550 هزار تن رسید که نسبت به آگوست سال قبل 5 درصد بیشتر و نسبت به ماه قبل یعنی جولای نیم درصد افزایش داشته است.

از طرف دیگر تولید محصولات تمام‌شده فولادی در چین به 119 میلیون و 130 هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بیش از 11 درصدی داشته و نسبت به ماه قبل افزایشی معادل 2 درصد را ثبت کرده است.

آمارهای روزانه تولید محصولات فولادی در اوایل سپتامبر اما با کاهش روبرو شده است. طبق آمارهای منتشر شده از ده روز اول سپتامبر تولید روزانه فولاد خام در چین 2 میلیون و 140 هزار تن بوده که کاهش بیش از 1 درصدی داشته است در حالی تولید محصولات تمام‌شده فولادی در چین در این بازه زمانی روزانه 2 میلیون تن بوده که افت 8.8 درصدی را نشان می‌دهد. در بخش فلز گرم نیز در ده روز اول سپتامبر تولید روزانه یک میلیون و 900 هزار تن بوده که کاهش 1.5 درصدی را ثبت کرده است.

آمارهای منتشر شده همچنین حاکی از افزایش ذخایر محصولات تمام‌شده فولادی در چین است. طبق داده‌ها ذخایر محصولات تمام‌شده فولادی در چین به 13 میلیون و 270 هزار تن رسیده  که معادل 900 هزار تن یعنی 7.27 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها