کد خبر 95259

اخبار بازارهای سهام جهان – آسیا

بورس‌های آسیایی در آستانه جلسه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو و بعد از انتشار وضعیت صادرات ژاپن ترکیبی از روندهای مثبت و منفی را از خود برجای گذاشتند به طوری که بورس ژاپن رشد کرد اما شاخص‌های چینی کاهش پیدا کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای آسیایی در حالی فعالیت روز چهارشنبه صبح خود را آغاز کردند که وزارت مالیه ژاپن میزان صادرات این کشور را منتشر کرد که افت نزدیک 15 درصدی در ماه آگوست نسبت به مدت مشابه سال گذشته را تجربه کرد.

اقتصاددانان پیش بینی کرده بودند که میزان صادرات ژاپن 16.1 درصد کاهش خواهد یافت اما داده‌های واقعی کمتر از این میزان را نشان داد.

بورس توکیو واکنش مثبتی نسبت به گزارش وزارت مالیه نشان داد به طوری که نیککی در معاملات صبح با رشد آغاز کرد و تاپیکس نیز 0/2 درصد افزایش یافت.

در چین شاخص‌ها افت کردند. شانگهای 0/2 درصد و شنزن جزئی به همین میزان کار خود را در معاملات صبح  پی گرفتند. شاخص بورس هنگ‌کنگ نیز در محدوده بالای صفر تابلو معامله شد.

شاخص بورس کره‌جنوبی نیز 0/1 درصد افزایش یافت و ASX200 استرالیا نیز رشد 0/7 درصدی را بر روی تابلوها ثبت کرده است. شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن 0/3 درصد افزایش یافت.

شرکت «کوپرتینو» دیروز از ساعت جدید اپل و دو مدل «آیپاد» رونمایی کرد و شرکت‌های تولیدکننده محصولات اپل در آسیا ترکیبی از روندهای صعود و نزول را طی کردند.

در ژاپن «موراتا» 0/48 درصد رشد کرد و «شارپ» نیز 0/3 درصد افزایش یافت. در تایوان نیز شرکت «فاکس کان» 0/1 درصد کاهش یافت و شرکت تولید نیمه‌هادی در تایوان رشد 2.81 درصدی را ثبت کرد.

از طرف دیگر کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا قرار است امروز تشکیل جلسه بدهد و این جلسه آخرین جلسه فدرال رزرو قبل از انتخابات آمریکا خواهد بود و سرمایه‌گذاران با دقت منتظر خروجی این جلسه هستند تا تصمیمات مالی خود را بگیرند. گفته می‌شود جلسه کنونی کمیته بازار آزاد که وضعیت اقتصادی سه ماهه سوم سال را مورد بررسی قرار می‌دهد برای تعیین مسیر بازارها به ویژه شاخص دلار در هفته‌های آتی اهمیت وافری دارد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها