کد خبر 95226

اخبار بازارهای سهام جهان - اروپا

بعد از اینکه شرکت «آسترازنکا» اعلام کرد مجوز سازمان مقررات سلامت دارو را برای ادامه آزمایش‌های بالینی خود را دریافت کرده است بورس‌های اروپایی روز خود را با پوشیدن لباس سبز آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بعد از اینکه شرکت دارویی آسترازنکا اعلام کرد که آزمایش‌های بالینی واکسن ضد ویروس کرونا را از سر خواهد گرفت بورس‌های اروپایی به این اتفاق واکنش مثبت نشان دادند.

در همین راستا شاخص فوتسی لندن تا این لحظه از بازار 0/8 درصد افزاش یافته و دکس آلمان نیز تاکنون رشد 0/1 درصدی را در معاملات امروز ثبت کرده است. همچنین کک فرانسه رشد 0.2 درصدی را بر روی تابلو ثبت کرده است.

شاخص یورواستاکس تا این لحظه از معاملات بازار رشد بیش از نیم درصدی را نشان می‌دهد.

در میان صنایع اروپایی بخش سرگرمی و مسافرت بهترین عملکرد را با افزایش 2 درصدی داشته است در حالی فعالیت صنایع نفت و گاز در بورس‌های اروپایی افت 1.2 درصدی داشته است.

شرکت آسترازنکا که در حال آزمایش بالینی مرحله سوم واکسن کرونای خود است بعد از توقف چند روزه اعلام کرد آزمایشات خود را از سر می‌گیرد. بازار سهام به این خبر واکشن مثبت نشان داد. این شرکت یکی از مهمترین پیشتازان تولید واکسن کرونا در جهان است. همچنین این شرکت مجوز سازمان مقررات سلامت داروی بریتانیا را برای ادامه آزمایش‌های خود دریافت کرده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها