کد خبر 95215

افت ارزش اپل در ماه سپتامبر

افت 17 درصدی ارزش بازار شرکت اپل در ماه سپتامبر موجب کاهش ارزش این شرکت به زیر 2 تریلیون دلار شد که باعث شد ارزش بازار شرکت نفتی آرامکو وابسته به دولت عربستان سعودی ازاین شرکت پیشی بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بلومبرگ، ارزش بازار شرکت آرامکو وابسته به دولت عربستان سعودی از شرکت اپل پیشی گرفت که مهمترین دلیل آن افت 17 درصدی اپل از نقطه اوج قیمتی خود در ماه سپتامبر است.

قیمت سهام شرکت آرامکو در بورس تداول عربستان سعودی با وجود افت 12 درصدی قیمت نفت برنت در طی ماه جاری رشد 1.1 درصدی داشته است.

افزایش ارزش بازار آرامکو در حالی است که ارزش شرکت اپل با قرار گرفتن در وضعیت نزولی در ماه سپتامبر با افت 17 درصدی مواجه شده است. این اتفاق باعث شد که ارزش بازار شرکت اپل به زیر 2 تریلیون دلار و به نقطه 1 تریلیون و 900 میلیارد دلار برسد. ارزش بازار شرکت اپل در نقطه اوج قیمتی خود تا 2 تریلیون و 300 میلیارد دلار نیز پیشروی کرده بود.

43

اپل و آرامکو تنها شرکت‌هایی در جهان هستند که توانستند مرز 2 تریلیون دلار را عبور کنند. آرامکو که بزرگترین تولیدکننده نفت جهان به شمار می‌رود و در میانه ماه سپتامبر توانست ارزش 2 تریلیون دلاری را رد کند این در حالی است که اپل در ماه جولای توانست به دلیل سیاست‌های جدید انبساطی فدرال رزرو و به تبع آن عروج قیمت سهام غول‌های فناوری در بورس نزدک آمریکا از شرکت آرامکو پیشی بگیرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها