کد خبر 95186

اخبار بازارهای سهام جهان - آسیا

افزایش شاخص خرده‌فروشی در چین برای اولین بار طی سال 2020 باعث رشد شاخص‌های چینی شد اما بورس ژاپن در معاملات امروز افتی بیش از نیم درصد را تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آسیا در معاملات امروز بعد از ظهر روندی توام با مثبت و منفی را نشان دادند به طوری که شاخص‌های چینی تحت تاثیر افزایش شاخص خرده‌فروشی این کشور در محدوده مثبت قرار گرفتند.

مرکز ملی آمار چین در گزارشی امروز شاخص خرده‌فروشی را اعلام کرد که طبق داده‌ها این شاخص در ماه آگوست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد نیم درصدی را تجربه کرده است. این اولین بار است که از ابتدای امسال این شاخص رشد نشان می‌دهد.

اقتصاددانان در نظرسنجی‌ها پیش‌بینی کرده بودند که این شاخص رشدی نخواهد داشت در حالی که در ماه جولای شاخص خرده فروشی افت بیش از 1 درصدی را ثبت کرده بود.

در همین راستا شاخص شانگهای کامپوزیت رشد 0/2 درصدی را نشان داد و شنزن جزئی نیز بیش از 0/6 درصد افزایش یافت. همچنین شاخص بورس هنگ‌کنگ 0/4 درصد رشد کرد.

در کره جنوبی نیز شاخص کوسپی بیش از نیم درصد افزایش یافت و شاخص بورس سنگاپور نیز با رشد 0/6 درصدی به کار خود در معاملات امروز پایان داد.

در استرالیا شاخص اصلی بورس کشور با افت 0/1 درصدی روبرو شد اما دلار استرالیا توانست بعد از گزارش رزروبانک استرالیا در برابر دلار آمریکا با اندکی رشد مواجه شود. رزرو بانک استرالیا گزارش داد «افت اقتصادی کشور کمتر از پیش‌بینی‌ها بوده و ریکاوری اقتصادی در اکثر بخش‌های استرالیا در جریان است».

در ژاپن نیککی 0/6 درصد کاهش یافت و تاپیکس دیگر شاخص بورس توکیو افت 0/7 درصدی را بر روی تابلو ثبت کرد.

شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن نیز در معاملات امروز رشد نیم درصدی را نشان داد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها