کد خبر 95183

با اطلاعیه شرکت دارویی «گیلید»

شرکت دارویی مشهور «گیلید» که نامش در تولید داروی ضد کرونا مشهور شده بود در معامله‌ای شرکت «ایمیونومدیکس» که در حوزه تولید داروهای ضد سرطان فعالیت می‌کند را به ارزش 21 میلیارد دلار خریداری کرد که باعث افزایش 100 درصدی ارزش سهام این شرکت در یک روز معاملاتی شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، معاملات دیروز بازار سهام آمریکا تحت تاثیر ادغام برخی شرکت‌های مهم آمریکا قرار داشت. یکی از مهمترین خبرهای شرکتی ادغام شرکت دارویی «ایمیونومدیکس» که در حوزه تولید داروهای ضد سرطان فعالیت می‌کند با شرکت دارویی مشهور «گیلید» بود که نامش در تولید واکسن کرونا مشهور شد.

گیلید در اطلاعیه‌ای دیروز اعلام کرد که سهام شرکت «ایمیونومدیکس» را به ارزش 21 میلیارد دلار خریداری کرده است و قصد دارد فعالیت در حوزه داروهای ضد سرطان را گسترش دهد. معامله این شرکت در سه ماهه آخر سال انجام خواهد شد.

5

آنچه که در این توافق خرید جالب است این است که «گیلید» هر سهم شرکت را به قیمت 88 دلار خریداری کرد و این در حالی است که قیمت سهام این شرکت بعد از رشد بیش از 97 درصدی به 83 دلار رسید.

شرکت دارویی «گیلید» اعلام کرد که از 21 میلیارد دلار حدود 15 میلیارد دلار را به صورت نقدی تسویه خواهد کرد و بقیه را در قالب اوراق بدهی تسویه خواهد کرد.

سهامداران شرکت «ایمیونومدیکس» با دیدن افزایش 100 درصدی ارزش سهام شرکت‌ شوکه شده بودند و اساسا این اتفاق برای آنها غافلگیرکننده بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها