کد خبر 95180

اخبار بازارهای سهام جهان - آمریکا

ادغام شرکت‌های مهم با یکدیگر مهمترین فاکتور معاملات بازار سهام آمریکا در اولین روز هفته بود به طوری که شاخص‌های آمریکا روز سراسر سبزی را پشت سر گذاشتند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آمریکا دیروز یک جلسه کاملا سبز را پشت سر گذاشت به طوری که ادغام برخی شرکت‌ها با یکدیگر منجر به صعود ارزش سهام برخی شرکت‌ها حتی تا 100 درصد شد.

معاملات دیشب بورس آمریکا در حالی به پایان رسید که شاخص داوجونز 327 واحد معادل 1.18 رشد کرد و اس اند پی نیز رشد 1.27 درصدی را تجربه کرد. همچنین شاخص نزدک کامپوزیت با رشد دوباره سهام غول‌های فناوری 1.87 درصد افزایش یافت.

دیروز اتفاقات مهمی در سطح شرکتی در آمریکا افتاد که باعث اثرگذاری بر بازار سهام آمریکا شد. شرکت انویدیا که یک شرکت تکنولوژی آمریکایی است سهام شرکت انگلیسی «آرم»  را که در حوزه تولید نیمه‌هادی‌ها فعالیت می‌کند به قیمت 40 میلیارد دلار از سافت‌بانک خریداری کرد. این اتفاق رشد نزدیک به 6 درصدی ارزش سهام این شرکت در بورس نزدک را رقم زد.

در اتفاق دیگر شرکت دارویی «گلید» سهام شرکت «ایمیونومدیکس» را به ارزش 21 میلیارد دلار خریداری کرد که همین امر رشد 100 درصدی ارزش سهام این شرکت در یک روز را در بر داشت. شرکت «ایمیونومدیکس» در حوزه تولید داروهای سرطانی فعالیت می‌کند و «گیلید» اعلام کرد قصد دارد توسعه داروهای ضد سرطان را گسترش دهد.

شرکت «اوراکل» نیز بر رقیب خود مایکروسافت برای خرید «تیک تاک» پیروز شد و «بایت‌دنس» مالک چینی تیک تاک پیشنهاد مایکروسافت را نپذیرفت.

شرکت اپل در معاملات دیروز 3 درصد افزایش یافت و لیدر شاخص داوجونز در صعود بیش از 1 درصدی بود. تسلا در ادامه صعود ارزش خود دوباره 12 درصد رشد کرد و تقریبا تمامی زیان 21 درصدی سه شنبه هفته گذشته خود را جبران کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها