کد خبر 95158

با انتشار گزارش ماهانه

سازمان اوپک در گزارش ماهانه خود پیش‌بینی تقاضای نفت در سال 2020 را 400 هزار بشکه نسبت به پیش‌بینی قبلی خود کاهش داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، اوپک به دلیل کاهش چشم‌انداز ریکاوری اقتصاد جهانی به ویژه در کشورهای هند و سایر کشورهای آسیایی پیش‌بینی خود از تقاضای جهانی نفت را دوباره کاهش داد.

اوپک در گزارش ماهانه خود که امروز دوشنبه متنتشر شد چشم‌انداز تقاضای جهانی نفت را به حدود کمتر از 90 میلیون و 200 هزار بشکه در روز برای سال 2020 کاهش داد. این میزان حدود 400 هزار بشکه در روز نسبت به برآورد قبلی این سازمان کمتر است. پیش از این اوپک پیش‌بینی کرده بود که تقاضای جهانی نفت در سال 2020 حدود 90 میلیون و 600 هزار بشکه در روز خواهد بود که کاهش 9 میلیون و 500 هزار بشکه تقاضا نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

این کاهش تقاضا در حالی است که کشورها همچنان با شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و کشورهایی از جمله هند که از واردکنندگان بزرگ نفت در جهان مسحوب می‌شوند هنوز نتوانسته‌اند به وضعیت عادی خود باز گردند.

به همین دلیل اوپک پیش بینی کرده است که تاثیرات منفی شیوع ویروس کرونا بر تقاضای نفت در آسیا در نیمه اول سال 2021 همچنان ادامه پیدا کند. 

اما این سازمان که جمعی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت در جهان را در بر می‌گیرد پیش بینی کرده است که در سال آینده میزان تقاضا برای نفت 6 میلیون و 600 هزار بشکه افزایش یابد و کل تقاضای روزانه نفت به 96 میلیون و 900 هزار بشکه برسد. این میزان پیشی بینی تقاضا حدود 400 هزار بشکه کمتراز پیش بینی قبلی اوپک در ماه قبل است. 

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها