کد خبر 95147

اخبار بازارهای سهام جهان - اروپا

شاخص‌های اروپایی که ساعات اولیه شروع بازار را مثبت شروع کرده بودند رفته رفته رشد اولیه خود را از دست دادند و دوباره به زیر صفر تابلو غلتیدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بورس‌های اروپایی که ساعات اولیه اولین روز هفته را با قرار گرفتن در محدوده سبز آغاز کرده بودند در ادامه صعود اولیه خود را از دست دادند و به محدوده منفی غلتیدند.

شاخص اروپایی یورواستاکس تا این لحظه تقریبا در محدوه صفر تابلو قرار دارد. در میان صنایع اروپایی در حال حاضر بخش صنعت و سرگرمی رشد 0/7 درصدی داشته است اما صنایع نفت گاز با افت نیم درصدی در بازارهای بورس مواجه شدند.

به دنبال انتشار خبر آغاز دوباره فعالیت شرکت «»آسترازنک» در تولید واکسن کرونا شاخص‌ها ابتدا روز را با سبزپوشی آغاز کردند اما دوباره رفته رفته به پایین کشیده شدند.

در همین راستا شاخص دکس آلمان در حال حاضر منفی 0/1 درصد کاهش یافته و فوتسی لندن نیز افت 0/2 درصدی را تا این لحظه ثبت کرده است. همچنین کک فرانسه در حال حاضر 0/1 درصد افزایش یافته است.

در بازارهای آسیا نیز امروز شاخص‌ها بعد از انتشار خبر فروش شرکت انگلیسی «آرم» به «انویدیا» توسط سافت‌بانک به مبلغ 40 میلیارد دلار رشد کردند.

امروز همچنین میانگین تولیدات صنعتی اروپا در ماه جولای نسبت به ماه قبل رشد 4.1 درصدی داشت در حالی که اقتصاددانان رشد 4 درصدی را پیش‌بینی کرده بودند. در ماه ژوئن تولیدات صنعتی اروپا رشد 9.5 درصدی را ثبت کردند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها