کد خبر 95123

اخبار قیمت نفت

قیمت نفت به دلیل طوفان سالی در خلیج مکزیک و توقف تولید برخی از شرکت‌های آمریکایی اندکی افزایش یافت اما کاهش شدید تقاضا مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت در جهان شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه به دنبال طوفان در خلیج مکزیک و متوقف شدن فرآیند حفاری و تولید اندکی افزایش یافت اما نگرانی از بابت افزایش عرضه نفت در جهان و کمبود تقاضا از افزایش بیشتر قیمت نفت جلوگیری کرد.

در همین راستا نفت آتی آمریکا نیم درصد رشد کرد و به هر بشکه 37 دلار و 51 سنت رسید. نفت برنت نیز 0/2 درصد رشد کرد و به هر بشکه 39 دلار و 92 سنت رسید.

طوفان استوایی «سالی» در غرب فلوریدا و در سواحل خلیج مکزیک در حال شکل‌گیری است  و احتمالا طوفانی از نوع دوم را ایجاد خواهد کرد. این طوفان باعث توقف تولید نفت برخی شرکت‌های آمریکایی در سواحل خلیج مکزیک شده است.

این دومین بار در یک اخیر است که طوفان باعث توقف تولید نفت در آمریکا می‌شود. پیش از این نیز طوفان لورا باعث توقف تولید در بخش‌هایی از آمریکا شده بود.

در حالت عادی طوفان‌ها در آمریکا به دلیل توقف تولید برخی از شرکت‌ها باعث افزایش قیمت نفت می‌شوند اما پاندمی ویروس کرونا باعث کاهش شدید تقاضا و افزایش عرضه در بازار نفت شده است و به همین دلیل طوفان کنونی قدرت بالا بردن قیمت نفت را ندارد.

در لیبی نیز خلیفه حفتر متعهد شده است که محاصره تاسیسات نفتی در کشور را پایان دهد و همین امر احتمالا باعث افزودن میزان عرضه نفت در جهان خواهد شد؛ اگر چه هنوز معلوم نیست این تاسیسات نفتی سریعا به فعالیت خود ادامه دهند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها