کد خبر 95112

اخبار بازارهای سهام جهان - آسیا

فروش شرکت انگلیسی سازنده چیپ موبایل «آرم» به شرکت آمریکایی «انویدیا» توسط سافت‌بانک باعث اثرگذاری مثبت بر بازار سهام ژاپن و نیز کشورهای آسیایی شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آسیا در معاملات صبح اولین روز هفته کار خود را با قرار گرفتن در محدوده مثبت آغاز کردند.

انتشار بیانیه‌ی سافت‌بانک مبنی بر فروش شرکت انگلیسی سازنده چیپ‌ موبایل «آرم» به شرکت آمریکایی «انویدیا» در مثبت شدن بازارهای آسیایی تاثیرگذار بود.

در همین راستا شاخص نیککی 0/65 درصد در معاملات صبح امروز افزایش یافت و تاپیکس دیگر شاخص بورس توکیو نیز رشد 0/84 درصدی را ثبت کرد. همچنین شاخص کوسپی کره‌جنوبی کار خود را تا این لحظه با افزایش 1.23 درصدی پی گرفت.

در چین نیز شاخص‌ها رشد کردند شاخص شانگهای چین 0/2 درصد و شنزن جزئی نیز 0/4 درصد رشد کردند. در هنگ‌کنگ شاخص بورس این دولت‌شهر 0/44 درصد افزایش یافت.

شاخص ASX200 استرالیا رشد نیم درصدی را تا این لحظه از بازار ثبت کرده است و به این ترتیب شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن نیز افزایش نیم درصدی را بر روی تابلو ثبت کرد.

انتشار بیانیه سافت‌بانک مبنی بر فروش شرکت انگلیسی آرم به شرکت آمریکایی انویدیا باعث رشد 9 درصدی ارزش سهام این شرکت در معاملات صبح بورس توکیو شد. انویدیا در بیانیه‌ای که عصر منتشر کرد شرکت آرم را به مبلغ 40 میلیارد دلار خریداری کرد. تسویه این مبلغ به صورت 21.5 میلیارد دلار سهام و 12 میلیارد دلار نقدی خواهد بود که 2 میلیارد دلار آن موقع امضای قرارداد انتقال پرداخت خواهد شد.

از طرف دیگر بحث‌ها حول انتخاب جانشین شینزو آبه در پارلمان توکیو همچنان ادامه دارد و اکنون طبق گزارش وبسایت «کیودو نیوز» «یوشیهیده سوگا« از بخت بیشتری برای تصدی سمت نخست‌وزیری ژاپن داراست.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها