کد خبر 94921

اخبار بازار سهام جهان - اروپا

شاخص‌های اروپایی در آستانه نشست بانک مرکزی اروپا که قرا است نرخ بهره کوتاه‌مدت را اعلام کند کار خود را احتیاط زیاد آاز کرده‌اند و خروجی این جلسه می‌تواند بازارها را به سمت صعود یا نزول هدایت کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بورس‌های اروپایی در آستانه نشست بانک مرکزی اروپا روز خود را با قرار گرفتن در محدوده منفی آغاز کردند.

تا این لحظه شاخص دکس آلمان 0/1 درصد کاهش یافته و فوتسی لندن نیز افت 0/7 درصدی را تجربه کرده است. همچنین شاخص کک فرانسه در معاملات امروز بازار سهام اروپا کار خود را با افت نیم درصدی آغاز کرده است.

در همین شاخص یورواستاکس که میانگین نوسانات بازار سهام اروپا را اندازه‌گیری می‌کند تا این لحظه افت 0/35 درصدی را ثبت کرده است.

در نشست امروز بانک مرکزی اروپا قرار است نرخ بهره اعلام شود و همچنین برای آینده سیاست‌های پولی حوزه یورو تصمیم‌گیری شود. به همین دلیل سرمایه‌گذاران پیش از اعلام نرخ احتیاط به خرج داده‌اند تا خروجی جلسه امروز بانک را رصد کنند.

پیش‌بینی می‌شود بانک مرکزی اروپا همان راه فدرال رزرو آمریکا را طی کند و تغییر عمده‌ای را در سیاست‌های پولی خود در راستای افزایش نرخ تورم ایجاد کند.

از زمان آخرین نشست بانک مرکزی اروپا داده‌های اقتصادی منتشر شده حکایت ریکاوری بسیار کند اقتصاد اروپا دارد و در همین حال نرخ تورم اروپا در ماه آگوست رکورد جدیدی را در کاهش ثبت کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها