کد خبر 94913

رشد 11 درصدی سهام تسلا در معاملات روز چهارشنبه بازار سهام آمریکا در حالی رخ داد که روز شنبه با ریزش 21 درصدی بدترین عملکرد تاریخ روزانه خود در بازار سهام را بر جای گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، سهام شرکت تسلا در معاملات روز چهارشنبه و همزمان با بازگشت غول‌های فناوری به روند صعودی خود رشد 11 درصدی را در یک روز تجربه کرد.

این اتفاق در حالی افتاده است که روز سه‌شنبه شرکت تسلا بدترین عملکرد روزانه خود در تاریخ بازار سهام آمریکا را ثبت کرد که حاکی از کاهش 21 درصدی سهام این شرکت تنها در یک روز بود.

اما میزان رشد 11 درصدی در روز چهارشنبه هنوز نتوانسته است افت شدید قیمت سهام تسلا در یک ماه اخیر را جبران کند. طبق بررسی نمودارهای این شرکت، تسلا در یک ماه اخیر 26 درصد از ارزش بازار خود را از دست داده است. چندین عامل در این افت تاثیرگذار بودند که مهمترین آن انتشار 5 میلیارد دلار سهام جدید این شرکت برای فروش به سهامداران بود.

14

همچنین برخی از مؤسسات که به تحلیل وضعیت شرکت‌ها می‌پردازند سهام تسلا را یکی از خطرناکترین سهم‌های بازار آمریکا معرفی کردند چرا که ارزش این شرکت در یک سال گذشته حدود 8 برابر شده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها