کد خبر 94907

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

شاخص‌های آمریکایی بعد از سه روز نزولی در بازار در نتیجه افت سنگین قیمت سهام غول‌های فناوری معاملات روز چهارنشبه را با قرار گرفتن در محدوده سبز بازار آغاز کردند به طوری که سهام تسلا رشد 11 درصدی را تجربه کرد و بخشی از ارزش از دست رفته خودرا جبران کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، در معاملات دیروز وال استریت شاخص‌های آمریکایی بعد از سه روز قرار گرفتن بر روی نوار نزولی شاهد قرار گرفتن در محدوده سبز تابلو بودند و سهام غول‌های فناوری که در سه روز اخیر افت‌های سنگینی را تجربه کرده بودند دوباره روند صعودی خود را آغاز کردند.

در معاملات دیروز شاخص داوجونز 439 واحد معادل 1.6 درصد افزایش یافت و شاخص اس اند پی نیز با رشد 2 درصدی به کار خود در معاملات دیروز پایان داد. همچنین شاخص نزدک کامپوزیت با بازگشت سهام غول‌های فناوری به مدار صعود رشد 2.7 درصدی را بر روی تابلوی معاملات ثبت کرد.

در معاملات دیروز چهارشنبه سهام تسلا بعد از بدترین عملکرد روزانه خود در تاریخ حدود 11 درصد رشد کرد و بخشی از ارزش از دست رفته خود را جبران کرد. اپل 4 درصد رشد کرد و لیدر اصلی شاخص داوجونز بود. فیس‌بوک، آمازون، آلفابت و مایکروسافت نیز در محدوده‌های بالا و نزدیک 5 درصد معامله شدند.

«استنلی دراکن‌میلر» سرمایه‌دار مشهور آمریکایی در سخنانی در گفتگو با شبکه سی ان بی سی گفت «سرمایه‌گذاران و سهامداران باید دقت زیادی به خرج دهند. در حال حاضر ما شاهد یک مانیای تهاجمی در بازار سهام هستیم. همه پارتی را دوست دارند اما بعد از هر پارتی بزرگی یک رخوت و سستی وجود دارد».

امروز پنجشنبه قرار است وزارت کار امریکا آمار بیکاران هفتگی در ایالات متحده را اعلام کند که می‌تواند چشم‌انداز بهتری از وضعیت اشتغال در آمریکا و همچنین ریکاوری اقتصاد این کشور به دست دهد.

انتهای خبری

 

ارسال نظر

تازه ها