کد خبر 94848

اخبار بازارهای سهام آسیا

بورس‌های آسیایی امروز چهارشنبه در ادامه معاملات دیشب وال استریت کار خود را با قرار گرفتن در محدوده منفی آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آسیا در معاملات امروز صبح چهارشنبه روند نزولی خود را ادامه دادند و مسیر وال استریت در معاملات دیروز را ادامه دادند.

در چین شاخص شانگهای 1.48 درصد کاهش یافت در حالی که شاخص شنزن جزئی افت 2.63 درصدی را ثبت کرد. همچنین شاخص هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ نیز 1.16 درصد از ارزش خود را از دست داد.

مرکز ملی آمار چین امروز آمار نرخ تورم در این کشور را اعلام کرد که بر اساس داده‌های منتشرشده نرخ تورم تولیدکننده در ماه آگوست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 0/2 درصد کاهش یافت. این میزان نرخ تورم تورم تولید مطابق با پیش‌بینی‌های اقتصاددانان بود.

همچنین نرخ تورم مصرف کننده در چین طبق آمار در ماه آگوست با افزایش 2.4 درصدی روبرو شد که این داده نیز با پیش‌بینی تحلیل‌گران مطابقت داشت.

در ژاپن نیز شاخص نیککی کاهش 1.57 درصدی را نشان داد و شاخص تاپیکس نیز افت 1.6 درصدی را تابلوی معاملات بورس توکیو ثبت کرد.

در کره‌جنوبی شاخص کوسپی 1 درصد کاهش یافت و شاخص بورس استرالیا نیز 2.54 درصد کاهش یافت. به این ترتیب شاخص MSCI به غیر از ژاپن کاهش 1.24 درصدی را در معاملات امروز تجربه کرد.

در معاملات وال استریت دیشب شاخص نزدک 4.1 درصد کاهش یافت به این ترتیب شاخص نزدک در سه روز اخیر 10 درصد ارزش خود را از دست داده است. همچنین شاخص داوجونز 2.3 درصد کاهش یافت و اس اند پی نیز 2.8 درصد  افت کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها