کد خبر 94798

اخبار بازارهای سهام جهان - اروپا

بورس‌های اروپایی در آستانه نشست بانک مرکزی اروپا که روز پنجشنبه برگزار می‌شود دومین روز هفته معاملاتی خود را با روند مثبت آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از اینوستینگ، بورس‌های اروپایی در آستانه نشست بانک مرکزی اروپا روز سه‌شنبه را با قرار گرفتن در محدوده سبز تابلو آغاز کردند.

از طرف دیگر سرمایه‌گذاران اروپایی در حال حاضر بیشتر از گذشته چشم خود را به فعالیت غول‌های فناوری بازار سهام آمریکا دوخته‌اند که به نظر می رسد از فشار فروش آنها در هفته قبل کاسته شده است.

در حال حاضر شاخص دکس فیوچر آلمان حدود 0/2 درصد افزایش یافته و شاخص کک فرانسه نیز رشد 0/3 درصدی را تا این لحظه از بازار ثبت کرده است. همچنین فوتسی لندن تاکنون 0/4 درصد به ارزش خود افزوده است.

پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که حوزه یورو احتمالا داده‌های اقتصادی قدرتمندی را منتشر خواهد کرد که حکایت از ریکاوری نسبی اقتصاد اروپا دارد. اما همچنان نرخ تورم این حوزه در حد بسیار پایینی قرار دارد و نشست بانک مرکزی اروپا احتمالا در این باره بحث و مذاکره خواهند کرد.

قرار است نشست بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه قرار است برگزار شود و انتظار می‌رود که به مانند فدرال رزرو آمریکا تغییراتی را در سیاست تورمی اتحادیه ایجاد کند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها