کد خبر 94753

اخبار بازارهای سهام جهان - آسیا

شاخص‌های آسیایی تحت تاثیر تحریم بزرگترین شرکت تولید نیمه‌هادی‌ها در چین توسط امریکا کار خود را با افت به پایان رساندند و شرکت SMIC کاهش 23 درصدی را تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بورس‌های آسیایی که در معاملات صبح امروز با افزایش مواجه شده بودند در ادامه معاملات با افت به کار خود پایان دادند.

تحریم شرکت چینی سازنده SMIC تاثیر خود را بر بازار سهام آسیا گذاشت و قیمت سهام این شرکت در معاملات امروز 23 درصد کاهش یافت.

شرکت SMIC بزرگترین شرکت تولیدکننده نیمه‌هادی در کشور چین محسوب می‌شود و لیدر پیشرفت‌های تکنولوژیک و افزایش مزیت رقابتی چین در بازارهای جهانی است.

شاخص شانگهای در نهایت 1.87 درصد کاهش یافت و شنزن جزئی نیز افت 2.70 درصدی را تجربه کرد. همچنین شاخص هانگ سنگ هنگ‌کنگ در نهایت با 0/4 درصد کاهش به کار خود در معاملات امروز پایان داد.

در ژاپن شاخص نیککی نیم درصد کاهش یافت  و تاپیکس نیز افت 0/4 درصدی را ثبت کرد. شاخص بورس کره جنوبی که تنها شاخص مثبت در بازارهای آسیا بود رشد 0/6 درصدی را در معاملات اولین روز هفته ثبت کرد. شاخص بورس استرالیا نیز در نهایت با 0/3 درصد کاهش به کار خود پایان داد.

شاخص MSCI به غیر از ژاپن که در معاملات صبح مثبت بود در ادامه با قرار گرفتن در منفی 0/2 درصد به کار خود پایان داد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها