کد خبر 94625

اخبار بازار سهام جهان

بورس‌های جهانی در حال فعالیت امروز خود را پیگیری می‌کنند که شاخص‌های اروپایی و آمریکایی سراسر منفی هستند و عرضه سنگین سهام در بازارها همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، با گذشت ساعاتی از آغاز فعالیت بورس‌های اروپا و آمریکا اکنون شاخص‌ها در حال افت سنگین هستند به طوری که شاخص داوجونز هم اکنون بیش از 2 درصد کاهش یافته است.

بعد از صعود چند روزه شاخص‌های جهان و ثبت رکوردهای جدید به نظر می‌رسد که سهامداران در حال شناسایی سود هستند  وبه همین دلیل بازارها شاهد افت نسبتا سنگین شاخص‌های سهام هستند.

داوجونز تا این لحظه500 واحد معادل بیش از 2 درصد کاهش یافته و اس اند پی نیز کاهش بیش از 2.5 درصدی را تا این لحظه بازار ثبت کرده است. شاخص نزدک که در چند روز اخیر شاهد رشدهای پیاپی غول‌های فناوری بوده هم اکنون با عرضه سنگین از جانب سهامداران روبرو شده و شاخص نزدک با کاهش بیش از 4 درصد تا این لحظه بازار در حال حرکت است.

اپل تاکنون 5 درصد کاهش یافته و فیس‌بوک، آمازون، نتفلیکس همگی بیش از 4 درصد افت را ثبت کرده‌اند. مایکروسافت نیز بیش از 4.5 درصد کاهش یافته و آلفابت مادر شرکت گوگل نیز 3.8 درصد افت کرده است.

شاخص‌های اروپایی نیز همراستا با آمریکا بعد از شوع سبز امروز اکنون و تا این لحظه از بازار در حال کاهش هستند. شاخص دکس آلمان اکنون 1.40 درصد کاهش یافته و فوتسی لندن نیز بیش از 1.5 درصد از ارزش خود را از دست داده است. همچنین کک فرانسه 0/4 درصد افت کرده است. شاخص یورواستاکس که میانگین نوسانات بازارهای سهام اروپا را اندازه‌گیری می‌کند اکنون کاهش 1.40 درصدی را بر روی تابلوهای سهام درج کرده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها