کد خبر 94622

شرکت تسلا اعلام کرد که کارخانه جدید این شرکت در ایالت براندنبورگ آلمان از ماه نوامبر آغاز به کار خواهد کرد و قرار است از تابستان سال 2021 تولید خودروی خود را آغاز کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل ازسی ان بی سی، ایلان ماسک رئیس شرکت تسلا اعلام کرد از اول ماه نوامبر چهارمین کارخانه جدید تسلا فعالیت خود را آغاز می‌کند.

در همین راستا ایلان ماسک روز چهارشنبه با وزیر اقتصاد آلمان آقای «پیتر آلتمایر» دیدار کرد که مهمترین موضوع این دیدار سرمایه‌گذاری میلیارد یورویی تسلا در آلمان است.

وزیر اقتصاد آلمان در این دیدار به ایالان ماسک گفته است که تاسیس کارخانه تولید خودرو در براندنبورگ مایه افتخار ماست و هر چه که شرکت به آن نیاز داشته باشد در اختیار خواهد داشت.

تسلا اعلام کرده است که در ماه نوامبر فعالیت گیگافکتوری جدید تسلا در آلمان آغاز به کار خواهد کرد و اکنون ساختمان‌های آن در حال احداث هستند. این اولین کارخانه اروپایی تسلا و چهارمین کارخانه تسلا در کل جهان محسوب می‌شود.

اولین کارخانه در نوادا احداث شد و دو کارخانه دیگر به ترتیب در بوفالو نیویورک و شانگهای چین تاسیس شدند. چهارمین کارخانه تسلا در ایالت براندنبورگ آلمان خواهد بود و احتمالا پنجمین کارخانه تولید خودروی تسلا در تگزاس احداث خواهد شد.

این کارخانه جدید تسلا که در 20 مایلی جنوب شرقی برلین و در ایالت براندنبورگ قرار دارد قرار است 12 هزار نفر را استخدام کند و سالانه حدود 500 هزار خودرو تولید کند. تولید خودرو در این کارخانه نیز از تابستان سال 2021 آغاز خواهد شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها