کد خبر 94621

وزارت کار آمریکا اعلام کرد

طبق آمار وزارت کار آمریکا در هفته منتهی به 29 آگوست 2020 تعداد 881 هزار نفر شغل خود را از دست دادند در حالی که پیش‌بینی‌ها تعداد 950 هزار نفر را اعلام کرده بودند که حاکی از بهبود نسبی وضعیت بیکاری در آمریکاست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، وزارت کار آمریکا در گزارشی آمار تعداد بیکاران در هفته گذشته را اعلام کرد که بر اساس آمارها تعداد 881 هزار نفر درخواست بیمه بیکاری کرده‌اند.

اعلام آمار بیکاری به این میزان در حالی است که اقتصاددانان در نظرسنجی پیش‌بینی کرده بودند که 950 هزار نفر بیکار خواهند شد اما آمار واقعی بهتر از انتظارات بود.

شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده منجر به تعطیلی مشاغل و افزایش تعداد بیکاران در این کشور شد.

در هفته منتهی به 21 آگوست حدود 1 میلیون و 11 هزار نفر به دلیل بسته شدن مشاغل ناشی از پاندمی ویروس کرونا بیکار شده بودند که در هفته گذشته این میزان به 881  هزار نفر کاهش یافت که نشان از بهبود نسبی نرخ بیکاری در آمریکاست.

27

طبق گزارش وزارت کار آمریکا ایالت فلوریدا کمترین میزان تعداد بیکاران را با رقم 12 هزار و 312 نفر ثبت کرده است در حالی که آمار درخواست بیکاری در ایالت کالیفرنیا که بیشترین میزان بیکاران است حدود 40 هزار نفر بوده است.

تعداد کل کسانی که در حال حاضر بیمه بیکاری دریافت می‌کنند برای هفته منتهی به 15 آگوست حدود 29 میلیون و 220 هزار نفر است که حدود 2 میلیون و 200 هزار نفر بیشتر از هفته قبل از ان است.

انتشار این آمار در حالی است که فردا قرار است نرخ اشتغال به غیر از بخش کشاورزی در آمریکا اعلام شود. اقتصاددانان پیش بینی کرده‌اند که تعداد 1 میلیون و 385 هزار نفر مشغول به کار شده‌اند و آمار ماه پیش از ان حدود 1 میلیون و 763 هزار نفر بوده است. همچنین پیش بینی می‌شود که نرخ بیکاری ماهانه از 10.2 درصد به 9.8 درصد کاهش یابد.  

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها