کد خبر 94610

دلار استرالیا به تدریج با احیای اقتصاد چین و همچنین رفع تدریجی محدودیت‌های کورنایی از ماه مارس که کمترین خود خودرا تجربه کرد تاکنون بیش از 30 درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، دلار استرالیا بعد از پاندمی ویروس کرونا و اقدامات محدودکننده مقامات کشور در ماه مارس به کمترین حد خود رسید.

دلار استرالیا به تدریج با رفع محدودیت‌های اقتصادی روند صعودی خود را آغاز کرد به طوری که از ماه مارس که کمترین حد خود را تجربه کرد تاکنون 30 درصد افزایش یافت.

«اریک نلسون» استراتژیست بازار ارز در شرکت «ولز فارگو» در تحلیلی پیش بینی کرد که دلار استرالیا همچنان روند صعودی خواهد داشت.

دلار استرالیا غالبا پارامتری برای ریسک اقتصاد جهانی به کار گرفته می‌شود و نیز رابطه نزدیکی با رشد اقتصادی در چین دارد. استرالیا بیشترین روابط تجاری با چین دارد.

نلسون همچنین در ادامه تحلیل خود می‌گوید اگر مؤلفه‌های بنیادی دلار استرالیا مد نظر قرار داده شود می‌توان رشد دلار استرالیا را تا سطح کنونی فهم کرد. وی گفت: استرالیا اکنون در موقعیت خوبی به لحاظ اقتصادی قرار گرفته است چرا که در حال حاضر بسیاری از مواد خام را برای صنایع چینی فراهم می‌کند. چین در حال حاضر در حال احیای اقتصاد خود است و یکی از بزرگترین موتورهای روشن کردن ریکاوری اقتصاد جهانی است.

دو کشور چین و استرالیا روابط تجاری بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند. چین بزرگترین شریک تجاری استرالیا محسوب می‌شود و بیشترین واردکننده سنگ‌آهن، زغال و محصولات کشاورزی از استرالیاست.

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها