کد خبر 94604

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

شاخص‌های آسیایی به دنبال انتشار فعالیت بخش خدمات چین ترکیبی از روندهای مثبت و منفی را از خود بر جای گذاشتند و در این میان شاخص کوسپی کره جنوبی رشد 1.32 درصدی را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آسیا امروز تحت تاثیر انتشار داده‌های اقتصادی به ویژه بخش خدمات چین بود.

شاخص خرید مدیران بخش خدمات چین در ماه آگوست طبق گزارش مؤسسه کایکسین در نقطه 54 واحدی ایستاد این در حالی بود که در ماه جولای این شاخص 54.1 بود. این دومین ماه متوالی بود که شاخص خرید مدیران بخش خدمات با افت مواجه می‌شود.

شاخص شانگهای که در ساعات ابتدایی بازار مثبت بود دوباره پایین آمد و شاخص شنزن حدود 0/25 درصد کاهش یافت. شاخص بورس هنگ‌کنگ نیز 0/3 درصد کاهش یافت.

شاخص بورس کره جنوبی در میان بورس‌های آسیایی بیشترین رشد را تجربه کرد. این شاخص حدود 1.32 درصد افزایش یافت. در ژاپن نیز نیککی 1.12 درصد رشد کرد و تاپیکس دیگر شاخص بورس توکیو بیش از نیم درصد به ارزش خود اضافه کرد.

در استرالیا نیز شاخص بورس ASX200 حدود 0/7 درصد رشد کرد. این در حالی است که مرکز ملی آمار استرالیا در گزارشی از کاهش 4 درصدی ماهانه صادرات استرالیا در جولای خبر داد و این در حالی است که واردات این کشور با رشد 7 درصدی در ماه جولای مواجه شد.

در همین راستا شاخص «ام اس سی آی» به غیر از ژاپن به لطف صعود شاخص بورس کره جنوبی حدود 0/1 درصد افزایش یافت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها