کد خبر 94600

اخبار قیمت نفت

قیمت نفت برنت و آمریکا بعد از انتشار کاهش خیره کننده میزان ذخایر نفت آیالات متحده در هفته منتهی به 28 آگوست با کاهش قیمت مواجه شدند و برنت به زیر 45 دلار در هر بشکه رفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دیروز مؤسسه اطلاعات انرژی آمریکا آمار ذخیار نفت خام در آمریکا را اعلام کرد که بر اساس گزارش این مؤسسه موجودی نفت خان در هفته منتهی به 28 آگوست 9 میلیون و 400 هزار بشکه کاهش یافته است.

آنچه که در این میان جالب بود کاهش قیمت نفت بعد از اعلام کاهش میزان ذخایر است. با وجود اینکه این میزان کاهش در تاریخ ایالات متحده در رده بزرگترین ها بود اما واکنش نفت به این آمار کاهش قیمت بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دیروز بعد از اعلام آمار ذخایر با کاهش بیش از 2 درصدی به زیر 45 دلار در هر بشکه رفت که از 21 آگوست این قیمت بی سابقه است.  نفت آمریکا نیز با کاهش قیمت به 41 دلار و 50 سنت رسید که پایین ترین قیمت نفت آمریکا در یک ماه اخیر بوده است.

کاهش قیمت نفت به دلیل بررسی‌های فدرال رزرو آمریکا بود که طبق این بررسی ریکاوری اقتصاد آمریکا هنوز به طور کامل انجام نشده است. دیروز ریچارد کلاریدا معاون جی پاول اعلام کرد ممکن است نرخ بهره برای مدت 5 سال و یا حتی بیشتر در نزدیک صفر باقی بماند. این سخنان کلاریدا باعث کاهش قیمت نفت به سطوح پایین‌تر شد.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها