کد خبر 94541

به دلیل کاهش تاریخی عرضه مسکن در ایالات متحده

قیمت مسکن در آمریکا در ماه جولای با افزایش 5.5 درصدی مواجه شده است که مهمترین عامل ان افزایش تقاضا و کاهش تاریخی عرضه مسکن در ایالات متحده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، انتشار داده‌های مسکن آمریکا در وبسایت CoreLogic نشان می‌دهد که قیمت مسکن در آمریکا در ماه جولای 5.5 درصد نسبت به جولای سال گذشته افزایش داشته است این در حالی است که میانگین رشد قیمت مسکن در ماه ژوئن 4.3 درصد بوده است.

دو عامل افزایش تقاضای مسکن در کنار کاهش تاریخی عرضه مسکن در آمریکا و نیز کاهش نرخ وام مسکن 30 ساله باعث این افزایش قیمت شده است.

میانگین نرخ وام مسکن 30 ساله در حال حاضر در ماه جولای به زیر 3 درصد رسیده است و همین امر باعث افزایش وام‌گیری و قدرت خرید خریداران مسکن شده است.

طبق گزارش انجمن ملی مستغلات آمریکا موجودی خانه‌های با قیمت زیر 100 هزار دلار در ماه جولای 2020 نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 32 درصدی داشته است که نشان از کاهش تاریخی عرضه مسکن ارزان در ایالات متحده است. این در حالی است که عرضه خانه‌های لوکس و  بالای 500 هزار دلار تا 750 هزار دلار در ماه جولای تنها کاهش 9 درصدی را تجربه کرده است.

قیمت مسکن در نیویورک آمریکا تنها افزایش 0/4 درصدی را تجربه کرده است در حالی که در سان فرانسیسکو قیمت مسکن بیش از 1 درصد افزایش داشته است. از طرف دیگر داده‌های قیمت مسکن در واشنگتن دی سی نشان می‌دهد که میانگین افزایش قیمت مسکن در این ایالت بالاتر از 5 درصد بوده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها