کد خبر 94531

اخبار بازار سهام جهان - اروپا

بازارهای سهام اروپایی تحت تاثیر احیای اقتصاد چین دومین روز هفته را متعادل پیگری می‌کنند و این در حالی است که در ساعات ابتدایی معاملات شاخص‌ها صعودی بودند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، انتشار داده‌های اقتصادی چین و ظهور نشانه‌هایی از احیای اقتصاد چین باعث مثبت شدن بازارهای اروپا در ساعات ابتدایی شد اما رفته رفته تعادل به بازارها بازگشت.

انتشار داده‌های مربوط به شاخص خرید مدیران بخش خصوصی در چین در ماه آگوست نشان داد که این شاخص در نقطه 53.1 قرار گرفت که سریعترین رشد این شاخص در یک دهه اخر محسوب می‌شود. شاخص خرید مدیران بخش تولید ر ماه جولای 52.8 بود.

اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز بر این عقیده بودند که این شاخص در ماه اگوست 52.7 واحد خواهد بود اما داده‌های واقعی که توسط موسسه کایکسین منتشر شد بیشتر از این مقدار بود.

احیای این شاخص در اقتصاد چین تاثیر خود را بر بازارهای سهام اروپا گذاشت و شاخص‌های اروپایی در دومین روز فعالیت خود در هفته جاری سبزپوش شدند که طی ساعات بعدی معاملات بخشی از روند مثبت خود را از دست دادند.

شاخص دکس آلمان اکنون 0/3 درصد افزایش داشته  و شاخص بورس ایتالیا نیز در محدوده بالای صفر تابلو معامله می‌شود. شاخص کک فرانسه بعد از ساعت‌ها سبزپوشی هم اکنون به مقدار ناچیزی زیر صفر است و فوتسی لندن نیز که دیروز تعطیل بود امروز بیش از 1 درصد کاهش یافته است.

شاخص یورو استاکس که میانگین نوسانات بازارهای اروپایی را اندازه‌گیری می‌کند دقایقی پیش به زیر صفر تابلو خزید اما این مقدار ناچیز است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها