کد خبر 94489

قیمت طلا امروز را با روندی افزایشی در معاملات آسیایی آغاز کرد به طوری که با افزایش بیش از 1.40 درصدی از 1940 دلار در هر اونس به نقطه 1966 دلار رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قیمت اونس جهانی امروز نیز با افزایش قیمت روبرو شد به طوری که از 1944 دلار در هر اونس در ساعات ابتدایی معاملات معاملات آسیایی با رشد 1.41 درصدی اکنون به 1966 دلار رسیده است.

طلا در روزهای اخیر نوسانات زیادی را تجربه کرده است و بیشترین نوسان در یک مربوط به سخنرانی جی پاول در تاریخ پنجشنبه بود که طی سخنرانی قیمت طلا در جریان این سخنرانی به یکباره از حول و حوش 1970 دلار تا نقطه 1930 دلار پایین آمد اما در ساعات بعد بخشی از این سقوط خود را جبران کرد.

امروز نیز در معاملات بازار آسیا قیمت طلا همزمان با کاهش شاخص دلار روندی افزایشی را تجربه کرده است و تنها طی امروز رشدی بیش از 1.40 درصد را طی کرده است.

37

افزایش ریسک‌های جهانی منجر به هجوم سرمایه‌گذاران به سمت طلا برای حفظ سرمایه‌های خود می‌شود و در دوران شیوع ویروس کرونا قیمت طلا بیشترین رشد خود را طی ده سال اخیر سپری کرد و حتی در مقاطعی نقطه 2000 دلار را عبور کرد. با کاهش ریسک‌های بین‌المللی و رفع تدریجی محدودیت‌های اقتصادی طلا از سقف قیمتی خود به سمت پایین لغزید و اکنون در محدوده مشخص در حال نوسان است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها