کد خبر 94476

اخبار بازار سهام جهان - اروپا

بازار سهام اروپا تحت تاثیر سیاست جدید فدرال رزرو آمریکا و سیگنال این نهاد برای خرید اوراق بیشتر و هدف گذاری نرخ تورم میانگین و پایین نگه داشتن نرخ بهره کار خود را در اولین روز هفته با صعود آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام اروپا در اولین روز هفته کار خود را به دلیل سیاست انبساطی فدرال رزرو آمریکا با پوشیدن لباس سبز آغاز کردند.

در اولین روز هفته اکثر بورس‌های اروپایی با روند صعودی کار خود را آغاز کردند. هفته گذشته فدرال رزرو آمریکا از سیاست جدید خود در جهت افزایش نرخ تورم رونمایی کرد و سیگنال خرید ادامه‌دار اوراق و پایین نگه داشتن نرخ بهره را نیز به بازار صادر کرد. 

مثبت شدن بازارهای سهام اروپا در حالی است که در بازارهای آسیا امروز شاخص‌ها تحت تاثیر احیای اقتصاد چین و نیز سرمایه‌گذاری وارن بافت در بورس ژاپن در محدوده مثبت معامله شدند.

در معاملات امروز تا این لحظه شاخص دکس آلمان حدود 0/8 درصد افزایش نشان می‌دهد و شاخص کک فرانسه نیز بیش از 1 درصد به ارزش خود افزوده است. همچنین بازار سهام لندن امروز به دلیل بسته بودن بانک‌ها تعطیل بود.

شاخص بورس ایتالیا امروز تحت تاثیر رشد تلکام ایتالیا تا این لحظه بالای یک درصد افزایش داشته است. به این ترتیب شاخص یورواستاکس اکنون حدود 0/6 درصد افزایش یافته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها