کد خبر 94457

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

به دنبال سرمایه‌گذاری وارن بافت در پنج شرکت ژاپنی بورس توکیو در معاملات صبح امروز تاکنون رشد نزدیک به 2 درصد را تجربه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آسیا در معاملات صبح امروز به دنبال انتشار داده‌های اقتصادی چین و همچنین اتفاقات جدید در بورس ژاپن کار خود را با روندی مثبت آغاز کرد.

در چین شاخص شانگهای حدود 0/6 درصد افزایش یافت و شنزن جزئی نیز رشد 0/4 درصدی را تجربه کرد. همچنین شاخص بورس هنگ‌کنگ حدود 1.5 درصد به ارزش خود در معاملات صبح امروز افزود.

افزایش فعالیت کارخانجات چین خبری بود که صبح امروز توسط مرکز ملی امار چین منتشر شد. طبق این گزارش شاخص خرید مدیران بخش تولید کارخانجات دولتی چین در ماه آگوست به 51 رسید و این در حالی است که اقتصاددانان انتظار داشتند این شاخص در نقطه 51.2 قرار بگیرد.

در ژاپن نیز شاخص نیککی رشد 1.9 درصدی را تجربه کرد و شاخص تاپیکس نیز 1.81 درصد افزایش یافت. روز جمعه به دلیل استعفای شینزو آبه بورس ژاپن با یک افت سنگین روبرو بود اما در معاملات صبح امروز با رشد نزدیک به 2 درصد توانست زیان خود را جبران کند.

مذاکرات در ژاپن حول تعیین نخست‌وزیر جدید همچنان در جریان است و سرمایه‌گذاران نیز این وضعیت را با دقت نظاره می‌کنند.

خبری که این روزها در کشور ژاپن صدای زیادی کرده و باعث رشد قیمت سهام برخی از شرکت‌ها شده سرمایه‌گذاری وارن بافت در شرکت‌های ژاپنی است. برکشایر هاتاوای که شرکتی متعلق به وارن بافت سرمایه‌دار آمریکایی است بیش از 5 درصد سهام شرکت‌های میتسوبیشی، ایتوچو، مارومبنی، میتسویی و سومیتومو را خریداری کرد و سهام این شرکت ها با رشد نزدیک به 10 درصد روبرو شد.

در کره‌جنوبی نیز شاخص کوسپی کره جنوبی 0/3 درصد افزایش یافت و شاخص بورس استرالیا نیز حدود 0/3 درصد به ارزش خود در معاملات صبح امروز افزود. همچنین شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن نیم درصد افزایش یافت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها