کد خبر 94445

شاخص دلار که در زمان سخنرانی پاول جهشی عمده داشت و از کانال 92 واحدی به کانال 93 واحدی پرتاب شد اما به مرور زمان و در ساعات بعد از سخنرانی دوباره به مسیر قبلی خود بازگشت و یک نزولی سنگین را تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به دنبال سخنرانی جروم پاول که حکایت از تغییر عمده در سیاست‌های فدرال رزرو آمریکا داشت شاخص دلار به یکباره در جریان سخنرانی وی وارد کانال 93 واحدی شد و تا 93.300 واحد نیز پیش رفت و اما روز بعد از سخنرانی یعنی جمعه دوباره شاخص دلار نه تنها به کانال 92 واحدی بازگشت بلکه حتی از نقطه قبل از سخنرانی رئیس فدرال رزرو نیز پایین‌تر آمد.

سیاست‌های پاول که سیاستی در جهت افزایش نرخ تورم بود و «تورم میانگین» را هدف گرفت بدین معنی که فدرال رزرو اجازه خواهد داد که نرخ تورم از حد نرمال آن یعنی 2 درصد نیز فراتر برود منجر به اثرگذاری زیادی بر شاخص‌های مهم مالی از جله طلا و دلار شد.

قیمت طلا نیز همزمان با افزایش شاخص دلار در جریان سخنرانی یک سقوط آزاد را تجربه کرد و به یکباره از 1970 دلار به نقطه 1925 دلار رسید اما دوباره روز بعد از با افزاییش 50 دلاری به دوران قبل از سخنرانی بازگشت.

پیش‌بینی کارشناسان طلا حاکی از افزایش قیمت طلا در روزهای آینده دارد چرا که طبق گفته رئیس فدرال رزرو آمریکا نرخ بیکاری احتمالا تا دو سال در یک نقطه پایینی حرکت خواهد کرد و از حد بیشینه خود فاصله خواهد گرفت.

سیاست افزایش نرخ تورم در آمریکا منجر به تضعیف دلار خواهد شد و به تبع با نگهداشتن نرخ بهره در پایین‌ترین حد آن سرمایه‌گذاری در بازار طلا ارزان‌تر خواهد شد و به همین دلیل سرمایه‌گذاران تنها یک روزبعد از سخنرانی پاول به بازار طلا هجوم بردند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها