کد خبر 94433

یک روز بعد از نشست توسعه‌دهندگان «ایتریوم» سومین حمله هکری و دومین حمله 51 درصدی به ایتریوم کلاسیک در یک ماه اخیر رخ داد و تعداد 7000 بلوک از این حمله هکری متاثر شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از کوین‌دسک، شرکت «بیت فلای» در گزارشی اعلام کرد شنبه عصر یک حمله هکری 51 درصدی به بلاکچین «ایتریوم کلاسیک» صورت گرفته که طی آن 7000 بلوک از این حمله هکری تحت تاثیر قرار گرفتند. 

«حمله 51 درصدی به حمله‌ای گفته می‌شود که در آن گروهی از حمله‌کنندگان یا ماینرها که بیش از 50 درصد قدرت محاسباتی شبکه را در اختیار دارند به شبکه بلاکچین ارز مورد نظر حمله می‌کنند و میلیون ها دلار به جیب می‌زنند. بدین معنی که کسانی که یک ارز دیجیتال را در ازای کالایی خرج کرده‌اند با استفاده از حمله 51 درصدی می‌توانند دوباره ان ارزها را به دست بیاورند. در نتیجه هم صاحب کالا شده‌اند و هم بیت‌کوین‌های مورد نظر را دوباره از ان خود کرده‌اند. به این عمل «دابل اسپندیگ» (Double Spending) یا همان دوبار خرج کردن می‌گویند». 

این شرکت همچنین گفته است که این سومین حمله هکری در یک ماه اخیر به این بلاکچین است. در حمله هکری اول حدود 3693 بلوک مجددا سازماندهی شد و در حمله دوم نیز 4000 بلوک برای بار دوم ریکودینگ شد. طبق گزارشی که «بیت فلای» منتشر کرده است این میزان بلوک معادل فعالیت دو روز استخراج این ارز دیجیتال است.

شرکت ETC که توسعه‌دهنده ایتریوم کلاسیک است اعلام کرد هفته گذشته یک استراتژی را تدوین کرده است که از حمله هکرها به ایتریوم کلاسیک در آینده جلوگیری خواهد کرد.

«استیون لوجا» یکی از توسعه‌دهندگان شرکت ETC در یک پیام شخصی اعلام کرده زمان‌بندی این حمله هکری بسیار مشکوک است چرا که این حمله دقیقا یک روز بعد از نشست توسعه‌دهندگان ایتریوم برای بررسی ابداعات تهاجمی به این ارز دیجیتال صورت گرفته است.

«سم بنکمن – فراید» مدیرعامل بورس FTX که پلتفرمی برای معاملات ارزهای دیجیتال اس  بعد از حمله هکری اخیر به ایتریوم کلاسیک، در پیامی اعلام کرده است به دلیل امنیت پایین شرکت ETC در قرارداد دائمی خود با این شرکت تجدیدنظر خواهد کرد. وی همچنین گفته است اگر چه که این پلتفرم از معاملات نقدی پشتیبانی نمی‌کند و عدم امنیت معاملات نقدی ارزهای دیجیتال تاثیر ناچیزی بر روی ریسک معاملات آتی ارزهای دیجیتال دارد اما باز هم این تجدیدنظر صورت خواهد گرفت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها