کد خبر 94336

در آستانه سخنرانی پاول رئیس فدرال رزرو تمامی بازارهای مالی دنیا اکنون چشم به نتایج این سخنرانی دوخته‌اند و بسیاری بر این عقیده اند که وی احتمالا برای بالا بردن نرخ تورم از یک سیاست مالی انبساطی رونمایی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا ساعت 5:40 دقیقه به وقت ایران برگزار خواهد شد و بسیاری از کارشناسان بر این عقیده‌اند که این سخنرانی یک رخداد بسیار مهم برای شاخص دلار خواهد بود. 

امروز بورس‌های جهانی در اقصی نقاط جهان در آستانه این سخنرانی جانب احتیاط را در پیش گرفته‌اند و روند منفی را بر روی تابلوی معاملات ثبت کردند. 

کارشناسان بازار ارز تضعیف دلار را یکی از نتایج احتمالی سخنرانی پاول می‌دانند چرا که در صورت اتخاذ یک سیاست انبساطی در قالب کاهش نرخ بهره با هدف رساندن نرخ تورم به نرخ مورد نظر تعیین شده توسط فدرال رزرو یعنی 2 درصد دلار طبیعتا در برابر سایر ارزها تضعیف خواهد شد. 

همچنین پیش از سخنرانی پاول وزارت کار آمریکا برآورد اولیه‌ای از نرخ بیکاری در یک هفته گذشته ارائه خواهد و تعداد کسانی را که اکنون از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند نیز اعلام خواهد کرد. 

با توجه به رفع تدریجی محدودیت‌های اقتصادی در آمریکا اقتصاددانان انتظار دارند که آمار بیکاران هفتگی در آمریکا نسبت به هفته گذشته کاهش یابد که در صورت بروز چنین اتفاقی می‌توان شاهد پیامدهای مثبت بر بازارهای سهام بود. 

انتهای خبر 

ارسال نظر

تازه ها