کد خبر 94328

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

بازار سهام آسیا در حالی معاملات صبح امروز را به پایان رساند که سرمایه‌گذاران در آستانه سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا احتیاط زیادی به خرج دادند و ترکیبی از روندهای مثبت و منفی را برای شاخص‌ها رقم زدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آسیا در معاملات صبح امروز تحت تاثیر نزدیک شدن به تاریخ سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا با حاکم شدن احتیاط سرمایه‌گذاران همراه بود.

این در حالی است که داده‌های اقتصادی منتشر شده از اقتصاد چین نشان از ریکاوری اقتصاد این کشور بعد از گذراندن دوران سخت کروناست.

از طرف دیگر با نزدیک شدن طوفان لورا به سواحل تگزاس و لوییزیانا سرمایه‌گذاران به تغییرات قیمت نفت و وضعیت تولید نفت در ایالت تگزاس چشم دوخته‌اند.

در چین شاخص شانگهای در معاملات امروز صبح حدود 0/2 درصد افزایش داشت و شنزن کامپوزیت نیز نزدیک به 0/8 درصد به ارزش خود در معاملات صبح پنجشنبه افزود. شنزن جزئئ که شاخص دیگر بورس شنزن چین است رشد 0/6 درصدی را تجربه کرده است.

داده‌های اقتصادی منتشر شده چین نشان می‌دهد که سودآوری بخش صنعتی این کشور رشد 19.6 درصدی را نسبت به سال قبل تجربه کرده است که حدود 11.5 درصد از سودآوری ماه ژوئن بیشتر است.

در بورس هنگ‌کنگ اما وضعیت به مراتب بدتر بود چرا که شاخص بورس این کشور افت 0/6 درصدی را تجربه کرد. با این حال ارزش سهام شرکت شیائومی تا ساعات آخر معاملات صبح امروز 12 درصد افزایش یافت چرا که سودآوری این شرکت در گزارش فصلی سه ماهه دوم بیش از دو برابر شده است.

در ژاپن نیز شاخص نیککی افت نزدیک به 0/4 درصدی را تجربه کرده است و شاخص تاپیکس دیگر شاخص بورس توکیو نیز افت بیش از نیم درصدی را ثبت کرد.

در کره جنوبی نیز شاخص کوسپی 0/65 درصد کاهش یافت که مهمترین دلیل آن پیش‌بینی بانک مرکزی کره جنوبی از رشد اقتصادی کشور در سال 2020 است. بانک مرکزی کره جنوبی میزان رشد اقتصادی کشور در سال 2020 را کاهش داد.

در استرالیا نیز شاخص ASX200 حدود 0/6 درصد رشد کرد. در نهایت شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن حدود 0/2 درصد افزایش یافت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها