کد خبر 94323

طوفان لورا که چندی پیش حرکت خود را به سمت سواحل آمریکا آغاز کرده بود اکنون طبق اخبار رسیده از منابع رسانه ای آمریکا سواحل لوییزیانا را درنوردیده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، طوفان لوران که چندی پیش حرکت خود را به سمت سواحل آمریکا آغاز کرده بود اکنون طبق اخبار رسیده از منابع رسانه ای آمریکا سواحل لوییزیانا را درنوردیده است. 

به دنبال شروع این طوفان قیمت نفت تحت تاثیر توقف تولید در مناطق طوفان زده شروع به افزایش قیمت کرده بود. 

پیش از این نیز طوفان ماکرو به همره لورا سفر خود را به سواحل آمریکا آغاز کرده بود که در میانه راه این طوفان از بین رفت و اکنون تنها طوفان لورا با قدرت به سمت سواحل خلیج مکزیک حرکت کرده است. 

مرکز ملی طوفان‌های فدرال آمریکا در گزارشی اعلام کرده است که این طوفان روز چهارشنبه با قدرت بسیار زیادی وارد آمریکا شده است. 

مقامات آمریکا از ساکنان برخی از مناطق تگزاس و لوییزیانا خواسته‌اند تا آن مناطق را تخلیه کنند. 

همچنین مقامات آمریکایی از میزان خسارات وارده در مناطق طوفان زده اظهار بی اطلاعی کردند و اعلام کردند که در حال حاضر براورد خسارات امکان‌پذیر نیست. 

گزارش‌ها حاکی از این است که خیابان‌های نزدیک مناطق طوفان‌زده هم اکنون پر از آب شده‌اند و بسیاری از ساکنان هشدار تخلیه آن منطقه را نادیده را گرفته‌اند. 

گرگ ابوت فرماندار تگزاس و جان بل ادواردز فرماندار لوییزیانا اعلام کرده اند که به نزدیک به 500 هزار نفر از ساکنان مناطق هشدار تخلیه را داده‌اند. 

 

ارسال نظر

تازه ها