کد خبر 94318

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

با حرکت صعودی سهام فناوری در جلسه معاملاتی روز چهارشنبه بازار سهام آمریکا دو شاخص اس اند پی و نزدک توانستند قله جدیدی را در تاریخ اقتصاد آمریکا به ثبت برسانند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، با مثبت شدن بازار سهام آمریکا در جلسه معاملاتی روز چهارشنبه شاخص اس اند پی و نزدک به لطف لیدری سهام فناوری یک رکورد دیگر را در تاریخ اقتصاد آمریکا به ثبت رساندند.

در جلسه معاملاتی روز چهارشنبه شاخص داوجونز 83 واحد معادل 0/3 درصد افزایش یافت و شاخص اس اند پی نیز با رشد بیش از یک درصد دیگر قله 3478 واحدی را فتح کرد. همچنین به لطف صعود سهام فناوری به ویژه غول‌های این صنعت شاخص نزدک توانست با رشد 1.7 درصدی رکورد جدیدی را از خود بر جای بگذارد.

در جلسه معاملاتی دیروز شرکت نتفلیکس 12 درصد افزایش یافت و فیس‌بوک نیز 8 دیگر به ارزش بازار خود اضافه کند. همچنین شرکت‌های آمازون، آلفابت، مایکروسافت و اپل نیز جلسه دیروز را با رشد به پایان رساندند.

خبرهای خوب در مورد واکسن ویروس کرونا یکی از مهمترین دلایل رشد بازار سهام آمریکا در جلسه چهارشنبه بود. شرکت مدرنا دیروز اعلام کرد واکسن آزمایش شده ویروس کرونا بر روی تعداد محدودی از بیماران بالای 56 سال نتایج مثبتی را به بار آورده است. قیمت سهام این شرکت دیروز با اعلام این خبر 6 درصد افزایش یافت .

همچنین دیروز در ادامه اعلام آمارهای اقتصادی آمریکا در دوران رفع محدودیت‌های اقتصادی، سفارش کالاهای بادوام کارخانجات آمریکا حدود 11.2 درصد در ماه جولای افزایش یافت در حالی که اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند این شاخص حدود 4.3 درصد رشد کند.

سهامداران امروز چشمان خود را به سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا خواهند دوخت و گزارش او از وضعیت اقتصادی آمریکا و نیز احتمال رونمایی از بسته‌های محرک مالی می‌تواند سمت و سوی بازارهای جهانی را در روزهای بعدی مشخص کند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها