کد خبر 94258

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

بازارهای سهام آسیایی در معاملات امروز ترکیبی از روندهای مثبت و منفی را به نمایش گذاشتند و این در حالی است که علی بابا قصد دارد یکی از زیر مجموعه‌های خود را در بورس شانگهای و هنگ‌کنگ عرضه کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آسیا معاملات صبح امروز را در حالی سپری کرد که برخی از شاخص‌ها روند مثبتی را طی کردند و برخی نیز در محدوده قرمز قرار  گرفتند. معاملات آسیایی در حالی پیگیری شد که دیشب در وال استریت دو شاخص اس اند پی و نزدک توانستند تحت تاثیر رشد غول‌های فناوری رکوردهای دیگری جابجا کنند.

در بازار بورس چین شاخص شانگهای رشد تقریبا 0/1 درصدی را تجربه کرده و شاخص شنزن جزئی نیز 0/2 درصدی به ارزش خود در بازار افزوده است. همچنین شاخص بورس هنگ‌کنگ نیز 0/4 درصد افزایش یافت.

بورس ژاپن نیز شاهد تغییرات بسیار اندک بود به طوری که نیککی حرکت یکنواختی در ادامه روز قبل داشت و شاخص تاپیکس نیز 0/2 درصد کاهش یافت. همچنین کوسپی کره جنوبی 0/7 درصد از ارزش خود را در معاملات صبح امروز از دست داد.

در استرالیا نیز شاخص ASX200 حدود 1.2 درصد کاهش یافت که بیشترین نوسان در میان سایر بازارهای آسیایی محسوب می‌شود. بر همین مبنا شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن تنها تغییرات بسیار ناچیزی را تجربه کرد.

در بازار بورس شانگهای چین نیز اتفاق جدیدی در حال رخ دادن است و آن اینکه «علی بابا» قصد دارد که یکی از زیرمجموعه‌های خود تحت عنوان «Ant Group» که یک اپلیکیشن مربوط به تراکنش‌های موبایلی است را در بورس شانگهای و هنگ‌کنگ عرضه کند. به همین دلیل سهام علی بابا در هنگ‌کنگ در معاملات امروز رشد 3.57 درصدی را تجربه کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها