کد خبر 94257

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

شاخص اس اند پی در ادامه حرکت خود به سمت قله‌های بالاتر به لطف رشد ادامه‌دار سهام فناوری توانست رکورد دیگری از خود بر جای بگذارد و نقطه 3443 واحد را لمس کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آمریکا دیروز دومین روز هفته را در حالی سپری کرد که شاخص «اس اند پی» باز هم تحت تاثیر افزایش قیمت سهام غول‌های فناوری رکورد دیگری از خود بر جای بگذارد.

در معاملات دیروز بازار سهام اگرچه شاخص داوجونز 60 واحد معادل 0.2 درصد کاهش یافت اما شاخص «اس اند پی» به لطف رشد سهام فناوری توانست رشد 0.4 درصدی را رقم بزند و رکورد قبلی خود در جلسه معاملاتی دوشنبه را باز هم جابجا کند و نقطه 3443 واحد را لمس کند. شاخص نزدک کامپوزیت نیز که شاخص اندازه‌گیری نوسان سهام فناوری است نیز همراستا با «اس اند پی» رکورد دیگری از خود برجای گذاشت.

دیروز در آمریکا دو شاخص مهم اقتصادی منتشر شد که اولی مربوط به فروش خانه‌های جدید در ایالات متحده بود که حاکی از رشد 36 درصدی در ماه جولای بود و دیگری مربوط به شاخص اطمینان مصرف‌کننده بود که برای دومین ماه متوالی روند کاهشی طی کرد.

این داده‌های اقتصادی در حالی منتشر شدند که فردا پنجشنبه رئیس فدرال رزرو آمریکا در نشست سالانه این نهاد مالی در وایومینگ سخنرانی خواهد کرد و وضعیت اقتصادی کشور در بحبوحه شیوع ویروس کرونا را تشریح خواهد کرد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها