کد خبر 104783

آمار تجارت خارجی ژاپن نشان می‌دهد که مازاد تجاری این کشور در ماه فوریه کمتر از انتظار بود و به رقم 217 میلیارد دلار رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت مالیه ژاپن آمار تجارت خارجی این کشور را اعلام کرد که طبق گزارش منتشر شده صادرات ژاپن در ماه فوریه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افت 4.5 درصدی مواجه شده است. افت صادرات در حالی است که اقتصاددانان انتظار افت تنها 0/8 درصدی را داشتند.

طی ماه ژانویه امسال صادرات ژاپن نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 6.4 درصدی را تجربه کرد که این میزان رشد در ماه فوریه تبدیل به افت شدید 4.5 درصدی شده است.

همچنین آمار واردات این کشور در ماه فوریه امسال نشان می‌دهد که رشد 11.8 درصدی نسبت به فوریه سال گذشته دارد. تحلیل‌گران برآورد رشد 11.9 درصدی را داشتند اما آمار واقعی اندکی کمتر از حد انتظار بود. در ماه ژانویه واردات ژاپن نسبت به ژانویه سال گذشته با افت 9.5 درصدی روبرو شده بود.

با توجه به کاهش صادرات ژاپن آمار تراز تجاری این کشور نشان می‌دهد که اکنون مازاد تجاری ژاپن به 217 میلیارد دلار کاهش یافته در حالی که برآوردها حاکی از مازاد تجاری 420 میلیارد دلاری بود. ماه گذشته ژاپن با کسری تجاری شدید 325 میلیارد دلاری روبرو شده بود که طی ماه جاری تراز تجاری کشور بهبود یافته است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها