کد خبر 104572

رئیس «ترافیگورا» اعلام کرد

طبق گزارش رئیس هیئت مدیره شرکت «ترافیگورا» بازار مس تا سال 2030 حدود 10 میلیون تن کسری عرضه خواهد داشت که همین عامل بالارفتن قیمت فلز سرخ در جهان خواهد بود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، رئیس هیئت مدیره شرکت «ترافیگورا» در سمینار آنلاین مس که توسط نشریه متال بولتن برگزار شد اعلام کرد طبق برآوردهای این شرکت جهان تا سال 2030 با کمبود شدید عرضه مس در بازارها مواجه خواهد بود و همین امر عامل چرخه بالای قیمتی در این فلز خواهد بود.

«جرمی ویر» در این سمینار گفت احتمالا تا سال 2030 بازار مس حدودا 10 میلیون تن کسری عرضه خواهد داشت و تعادل بازار مس با این کسری بر هم خواهد خورد.

«ویر» خاطرنشان کرد چین همچنان بزرگترین فاکتور محرک بازار مس خواهد بود. سیاست‌گذاری چین،‌ اتحادیه اروپا و دولت جدید ایالات متحده در راستای کربن‌زدایی از صنعت باعث افزایش شدید تقاضای مس در بازار جهانی در بخش زیرساخت‌های ضدکربنی و گریدهای الکتریکی خواهد بود.

طی این هفته قیمت مس در بورس فلزات لندن به بالاترین قیمت خود در یک دهه اخیر رسید که کمبود عرضه مس عامل اصلی این افزایش قیمت بوده است.

رئیس هیئت مدیره «ترافیگورا» در ادامه سخنان خود عنوان کرد یک سوم افزایش تقاضای مورد نظر فلز مس در بخش خودروهای الکتریکی خواهد بود. یک سوم دیگر مربوط به توسعه زیرساخت‌های پاک و بقیه‌ی آن مربوط به بازارهای نوظهور خواهد بود.

از منظر وی قیمت مس بالا خواهد رفت و همین افزایش قیمت منجر به افزایش انگیزه‌ها برای رشد تولید مس و تعریف پروژه‌های جدید بهره‌برداری از معادن مس خواهد بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها