کد خبر 104565

بزرگترین تولیدکننده مس جهان اعلام کرد

رئیس هیئت مدیره بزرگترین تولیدکننده مس جهان در گزارشی اعلام کرد متوسط رشد سالانه تقاضای مس در چهار سال آینده 2 تا 3 درصد خواهد بود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، رئیس هیئت مدیره شرکت شیلیایی «کودلکو» بزرگترین تولیدکننده مس جهان در گزارشی به بررسی وضعیت بازار جهانی مس در بخش عرضه و تقاضا و همچنین محدوده قیمتی این فلز در سال‌های آینده پرداخت.

قیمت هر تن مس در هفته‌های اخیر به بالاترین حد یک دهه اخیر خود رسیده که مهمترین دلیل آن افزایش خوشبینی‌ها نسبت به ریکاوری اقتصاد جهانی از اثرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا بوده است. بخش‌های ساختمان و تولیدات صنعتی به دنبال این چشم‌انداز با افزایش قابل ملاحظه روبرو شده و تقاضا برای فلز سرخ را به شدت افزایش داد.

«خوان بِنِویدس» در گزارش خود در سمینار آنلاین متال بولتن اعلام کرد رشد تقاضای مس در سه یا چهار سال آینده حدود 2 تا 3 درصد سالانه خواهد بود و از طرف دیگر عرضه مس به بازارها نیز رشد 2 تا 3 درصدی خواهد داشت.

وی در ادامه گفت قیمت فلز سرخ در همین بازه زمانی به طور متوسط به ازای هر پوند 3 دلار و بالاتر معامله خواهد شد. در ادامه وی خاطرنشان کرد بازار مس در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد  و فاکتورهای بنیادی این صنعت در موقعیت خوب و پایداری قرار دارند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها