کد خبر 104520

طبق گزارش وزارت کار آمریکا تعداد درخواست‌کنندگان بیمه بیکاری در هفته منتهی به 6 مارس به 712 هزار نفر کاهش یافت که کمترین آمار چهار ماه اخیر محسوب می‌شود.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت کار آمریکا جدیدترین گزارش مربوط به تعداد درخواست‌کنندگان بیمه بیکاری در کشور را اعلام کرد که بر اساس گزارش منتشر شده تعداد درخواستی‌ها به پایین‌ترین سطح چهار ماه اخیر رسید.

کاهش آمار ابتلا به ویروس کرونا در نتیجه روند واکسیناسیون گسترده در ایالات متحده منجر به بازگشت برخی از مشاغل تعطیل شده و بازگشت برخی از افراد به سر کار خود شده است.

طبق گزارش وزارت کار آمریکا تعداد کسانی که یک هفته گذشته یعنی در هفته منتهی به 6 مارس درخواست بیمه بیکاری داده‌اند به 712 هزار نفر رسید که 42 هزار نفر کمتر از آمار قبلی است. انتشار این آمار در حالی است که اقتصاددانان انتظار بیکاری 725 هزار نفر را داشتند.

کاهش آمار درخواست بیمه بیکاری منجر به افزایش امیدواری نسبت به بهبود بازار کار طی ماه‌های آینده شده است و مقامات فدرال رزرو آمریکا نیز از نزدیک این فاکتور اقتصادی را از نزدیک رصد می‌کنند.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا دیروز پنجشنبه بسته تصویب شده 1.9 تریلیون دلاری در مجلس نمایندگان آمریکا را امضا و آن را برای اجرا ابلاغ کرد. وزیر خزانه‌داری آمریکا بر این عقیده است که اجرای این بسته ریکاوری اقتصاد آمریکا را تسریع خواهد کرد اما برخی از سرمایه‌گذاران و از جمله جمهوری خواهان نگران تبعات تورمی این بسته اقتصادی هستند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها