کد خبر 104186

کسری تجاری آمریکا در ماه ژانویه در نتیجه افزایش شدید واردات این کشور دوباره رشد کرد و به 68 میلیارد و 200 میلیون دلار رسید.

به گزارش بخش بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، کسری تجاری آمریکا در ماه ژانویه در نتیجه افزایش شدید واردات و افزایش هزینه مصرف‌کننده در آمریکا با رشد مواجه شد. افزایش شدید واردات آمریکا باعث خنثی شدن ریکاروی صادرات این کشور شد.

وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه اعلام کرد کسری تجاری آمریکا در ماه ژانویه با رشد 1.9 درصدی به 68 میلیارد و 200 میلیون دلار رسید و این در حالی است که اقتصاددانان برآورد کسری تجاری 67 میلیارد و 500 ملیون دلاری داشتند.

واردات کالا در ماه ژانویه با رشد 1.6 درصدی به 221 میلیارد دلار و 100 میلیون دلار رسید که بالاترین رکورد واردات این کشور محسوب می‌شود. رشد هزینه مصرف‌کننده به دنبال پرداخت چک‌های دلاری به خانوارهای کم درآمد به عنوان بخشی از بسته مالی 900 میلیارد دلاری یکی از دلایل رشد واردات در ایالات متحده است.

طبق گزارش وزارت بازرگانی آمریکا صادرات کالاها در ایالات متحده با رشد 1.6 درصدی به 135 میلیارد دلار در ماه ژانویه رسید.

افزایش تقاضا در آمریکا باعث کاهش موجودی خرده‌فروشی‌ها در سراسر ایالات متحده شده است و این فروشگاه‌ها مجبور به افزایش واردات برای جبران کاهش موجودی کالاهای خود شده‌اند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها