کد خبر 103959

آمارها نشان می‌دهد ذخایر آلومینیوم در انبارهای شانگهای چین در انتهای ماه فوریه 147 درصد نسبت به ماه گذشته افزایش یافته و این در حالی است که در همین بازه زمانی ذخایر مس با کاهش 3.5 درصدی مواجه شده است.

به گزارش بخش‌ بین‌الملل پایگاه خبری بااقتصاد، طبق ارزیابی‌های نشریه متال بولتن میزان ذخایر آلومینیوم انبارهای شانگهای چین در انتهای ماه فوریه بیش از دو برابر شده است که مهمترین دلیل آن افزایش واردات آلومینیوم چین در نتیجه رشد آربیتراژ بین بورس لندن و شانگهای بوده است.

طبق ارزیابی‌های نشریه متال بولتن ذخایر آلومینیوم در انتهای ماه فوریه به 20 هزار و تا 22 هزار تن رسیده است که رشدی معادل 12 هزار تا 13 هزار تنی یعنی بیش از 147 درصد نسبت به ماه قبل داشته است.

باز شدن پنجره آربیتراژ بین بورس لندن و بورس شانگهای چین در انتهای ماه فوریه و جذاب شدن واردات این محصول از جمله دلایل رشد ذخایر آلومینیوم چین بوده است. کاهش آربیتراژ ماهانه پرداختی واردات آلومینیوم از 97 دلار در هر تن به 31 دلار باعث شده که ذخیره آلومینیوم برای واردکنندگان جذاب‌تر شود.

همچنین مقایسه میزان ذخایر آلومینیوم ماه فوریه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حاکی از رشد خیره‌کننده ذخایر به میزان 740 درصد است. سال گذشته این موقع ذخایر آلومینیوم در انبارهای شانگهای 2 تا 3 هزار تن بوده که این رقم امسال به 20 تا 22 هزار تن رسیده است.

از طرف دیگر برعکس ذخایر مس در ابنارهای شانگهای با افت 3.5 درصدی در انتهای ماه فوریه نسبت به ماه ژانویه مواجه شده است. تاخیر در تحویل محموله‌های شیلی از جمله مهمترین دلایل کاهش این ذخایر قلمداد می‌شود.

نشریه متال بولتن ارزیابی کرده ذخایر مس در انتهای فوریه حدود 336 تا 352 هزار تن بوده که نسبت به انتهای ماه ژانویه کاهش 12 تا 13 هزار تنی یعنی معادل 3.5 درصدی داشته است.

مقایسه میزان ذخایر مس انتهای فوریه امسال (2021) نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 2.4 درصدی معادل 5 تا 11 هزار تنی خبر می‌دهد. سال گذشته این موقع ذخایر مس انبارهای شانگهای چین بین 331 تا 341 هزار تن بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها